Parafia Wojskowa w Zegrzu

Koncert Bożonarodzeniowy

20 grudnia 2015; tekst: Betina Dubiel ; zdjęcia: Paweł Zieja
Na zaproszenie Klubu CSŁiI w niedziele 20 grudnia br. w Kościele Garnizonowym w Zegrzu odbył się koncert w wykonaniu Chóru CAMERATA VARSOVIA z Warszawy.

Chór CAMERATA VARSOVIA, jest zespołem otwartym dla wszystkich zafascynowanych wspólnym śpiewaniem, prezentującym w swym repertuarze utwory propagujące twórczość polskiej muzyki chóralnej jak i światowego dziedzictwa kulturowego. Chór pracuje pod kierunkiem pani Elżbiety Siczek.

W niedzielnie popołudnie chórzyści w Kościele Garnizonowym zaprezentowali pastorałki, pieśni bożonarodzeniowe i kolędy z rożnych stron świata. Koncert złożony był z czterech części, zamykała go cześć, w której mogliśmy usłyszeć nasze polskie tradycyjne kolędy. Było pięknie i wzniośle, a harmonia głosów chórzystów na długo zapadnie w pamięć zebranym wiernym. Zasłuchanie się w śpiew chóru sprzyjało zadumie i celebracji tego wyjątkowego czasu, jakim jest czas adwentowy.

Koncert był swoistego rodzaju preludium do Świąt Bożego Narodzenia, które za kilka dni będziemy celebrować. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym słuchaczom i życzymy Wesołych Świąt.


Wstecz
Wstecz