Parafia Wojskowa w Zegrzu

Koncert chóru GAUDETE

28 czerwca 2015
W niedzielę, 28 czerwca, w naszym kościela wystąpił chór Gaudete składający się z mieszkańców miasta i gminy Serock pod kierownictwem p. Karola Krawczyka.

Już w trakcie Mszy św. chór dał o sobie znać wykonując uroczystą aklamację przed Ewangelią, a także śpiewając chorałowe części stałe oraz utwór na uwielbienie.

Po zakończeniu chór zaprezentował kilka utworów, nad którymi pracował w ostatnim czasie - znalazły się tam między innymi 'Ave Maria' Arcadelta, 'Kyrie' z Mszy 'Missa Brevis' Lottiego oraz 'Tollite hostias'.

Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez wszystkich wiernym zgromadzonych w świątyni, dlatego na bis wykonał utwór 'Ave verum' Elgara.
Był to zarazem ostatni występ chóru przed zasłużonym wakacyjnym wypoczynkiem.

***

Chór GAUDETE to grupa osób, które kochają muzykę i czerpią radość z jej wykonywania. Historycznie chór wywodzi się z działającego przy Parafii św. Antoniego w Woli Kiełpińskiej chóru parafialnego, któremu od początku przewodniczył p. Karol Krawczyk.
W chwili obecnej skład zespołu jest bardzo zróżnicowny pod względem wiekowym, a także przez wzgląd na miejsce zamieszkania.
Chór posiada bardzo bogaty repertuar religijny i patriotyczny, często można go usłyszeć w kościołach na terenie gminy Serock oraz sąsiedznich, jak również podczas wielu uroczystości związanych z Świętem 3 Maja oraz Narodowym Świętem Odzyskania Niepodległości 11 Listopada.Wstecz
Wstecz