Parafia Wojskowa w Zegrzu

Modlitwa Wspólnoty Żywego Różańca w intencji misji i IV Kongresu Misyjnego

6 maja 2015; tekst: Maria Koziarska
Zespół Misyjny działający w Ordynariacie Polowym uczestniczył w kolejnym spotkaniu ze Wspólnotami Różańca Świętego działającymi w parafiach wojskowych. Tym razem dołączył do wspólnej modlitwy w intencji misji i misjonarzy w Parafii Wojskowej w Zegrzu. Spotkanie Zespołu Misyjnego ze Wspólnotą Żywego Różańca poprzedził udział we Mszy św., której przewodniczył ks. proboszcz mjr Kryspin Rak oraz w nabożeństwie majowym.

Ks. Proboszcz przed Mszą Św, zachęcił wiernych do wspólnej modlitwy w intencji misji i w intencji zbliżającego się IV Kongresu Misyjnego (12-14.06) oraz do włączenia się w spotkania kongresowe. Przypomniał wiernym hasło Kongresu : " Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału" oraz patrona - św. Jana Pawła II, największego Misjonarza współczesnych czasów. Organizatorem IV Kongresu Misyjnego jest Komisja Episkopatu Polski ds. Misji oraz Papieskie Dzieła Misyjne, udział w Kongresie pozwoli odkryć piękno misyjnego zapału, ma ożywić animację misyjną i pobudzić do modlitwy w intencji powołań misyjnych zarówno wśród świeckich jak i duchownych.

Po Mszy Św, p. Danuta Berezowska z Zespołu ds. Misji przy Ordynariacie Polowym przedstawiła wiernym parafii wojskowej w Zegrzu udział wiernych z Diecezji Wojskowej w IV Kongresie Misyjnym, którego celem jest ożywienie zapału misyjnego. W pierwszym dniu Kongresu odbędzie się Konferencja naukowa na UKSW oraz Msza Św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej.
Pani Danuta Berezowska zachęciła członków wiernych z Parafii Wojskowej i ze Wspólnoty Żywego Różańca do udziału w Stacji Kongresowej Dorosłych 13.06., na Pl. Grzybowskim, w Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie. Wierni, którym bliskie są sprawy misji mogą przybyć już o godz. 10.00. W programie są ciekawe spotkania, wywiady z misjonarzami, także przez internet, wyświetlane będą filmy misyjne, prowadzone będą prelekcje o aktualności misji "Ad gentes", o odnawianiu zapału misyjnego. O godz. 15.00 modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia (w różnych językach). O godz. 15.30. dziennikarz Szymon Hołownia podzieli się z zebranymi spojrzeniem na wkład polskich misjonarzy w miejscowy Kościół i kultury. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza Św. pod przewodnictwem kard. Fernando Filoniego, homilię wygłosi kard. Kazimierz Nycz metropolita warszawski. Po Mszy Św. procesja z Krzyżem i Ikoną - znakami Światowych Dni Młodzieży przejdzie do Bazyliki Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Drugi dzień Kongresu zakończy adoracja i Apel Jasnogórski. Pani Danuta Berezowska podziękowała Wspólnocie Żywego Różańca za modlitwy w intencjach misyjnych, szczególnie bliskich papieżowi, podkreśliła jak duże znaczenie ma osobisty kontakt z misjonarzami, jeszcze raz zachęcając do udziału w Misyjnej Stacji Kongresowej Dorosłych. Kongres na wiele sposobów pomoże nam odnowić ducha misyjnego, abyśmy zainspirowani, obudzeni, na nowo podjęli misję wspierania tych, którzy poszli na krańce świata z Ewangelią. Zespół Misyjny przy Ordynariacie Polowym kolejny raz dołączył do Wspólnoty Żywego Różańca w Parafii Wojskowej w Zegrzu, na zaproszenie ks. Proboszcza, aby wspólnie modlić się w intencji misji. W każdą pierwszą środę miesiąca 2 Roże Różańcowe z Parafii Wojskowej w Zegrzu, ok. 40 osób, spotyka się na zmianę tajemnic Różańca Świętego. W tym miesiącu do modlitwy różańcowej dołączona została Papieska Intencja Misyjna: „Aby wstawiennictwo Maryi pomagało chrześcijanom żyjącym w zsekularyzowanych środowiskach z gotowością głosić Jezusa."

Podczas spotkania członkowie Wspólnoty Żywego Różańca otrzymali materiały duszpasterskie przygotowane przez Papieskie Dzieła Misyjne, m.in. dwumiesięcznik Misje Dzisiaj, foldery o adopcji misyjnych seminarzystów - akcja ADOMiS, o Misyjnym Apostolstwie Chorych, folder z tekstem Różańca Misyjnego i książeczkę o różańcu, papieskie Intencje Misyjne na cały rok oraz filmy o tematyce misyjnej a także Program IV Krajowego Kongresu Misyjnego i krótką historię dotychczasowych kongresów.


Wstecz
Wstecz