Parafia Wojskowa w Zegrzu

Przedświąteczne kolędowanie

14 grudnia 2014; tekst: Barbara Żarnowiecka; zdjęcia: Betina Dubiel
W niedzielę 14 grudnia, po wieczornej Mszy Św., w Kościele Garnizonowym odbył się koncert pt. „Wyśpiewaj mi kolędę” w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego ŚWIĄTECZNE TRIO zorganizowany przez Klub Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Święta Bożego Narodzenia zawsze zachęcają do szeroko pojętego kolędowania. Chociaż do wigilii pozostał jeszcze ponad tydzień, 14 grudnia bieżącego roku w zegrzyńskim Kościele Garnizonowym rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu zespołu ŚWIĄTECZNE TRIO w składzie: Karolina DOMINIK – śpiew, instrumenty perkusyjne, Nikola ROSA – skrzypce oraz Krzysztof WILUSZ – instrumenty klawiszowe.

Podczas niedzielnego muzycznego wieczoru zespół zaprezentował pełną gamę starych i nowszych kolęd o nowoczesnym brzmieniu. Intrygująca instrumentacja świetnie współgrała z różnorodną warstwą wokalną.

Świąteczny klimat koncertu podkreślało zarówno miejsce jak i stonowane światło dające poczucie ciepła i bożonarodzeniowego spokoju.

Podczas tego szczególnego koncertu zgromadzona publiczność miała okazję poczuć, że Święta… tuż, tuż i że prawdziwe Wielkie Kolędowanie zabrzmi już niebawem.


Wstecz
Wstecz