Parafia Wojskowa w Zegrzu

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

9 listopada 2014; tekst: Betina Dubiel; zdjęcia: Barbara Żarnowiecka, Edmund Postołowicz
W niedzielę 9 listopada br. w Kościele Garnizonowym, w Zegrzu odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Warszawskiego Chóru Chłopięco-Męskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod dyrekcją Izabeli Jaszczułt-Kraszewskiej.

Listopad skłania każdego Polaka do refleksji nad patriotyzmem i tożsamością narodową - patriotyzmem opartym na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

W niedzielne przedpołudnie w Kościele Garnizonowym zgromadzeni widzowie wraz z młodymi artystami uczcili zbliżającą się 96. rocznicę Odzyskania Niepodległości. W programie koncertu, znalazły się pieśni z okresu walk o niepodległość oraz Powstania Warszawskiego. Z Chórem wystąpił solista Piotr Kędziorek, a akompaniował Marcin Łopacki. Publiczność wysłuchała również poezji Cypriana Kamila Norwida i Wisławy Szymborskiej w wykonaniu aktorki Teatru Impresja z Klubu CSŁiI Blanki Lutomirskiej.

Program koncertu wprawił obecnych w nastrój zadumy, a największe wrażenie wywarł „Marsz Pierwszej Brygady”, który stanowił podniosłą klamrę zamykającą to szczególne spotkanie.


Wstecz
Wstecz