Parafia Wojskowa w Zegrzu

Msza św. rozpoczynająca uroczyste obchody święta Wojsk Łączności i Informatyki.

17 października 2014; zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran
W dniu 17 października w Świątyni Łącznościowców i Informatyków Służb Mundurowych w Zegrzu rozpoczęły się obchody święta Wojsk Łączności i Informatyki.

Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych łącznościowców i informatyków odprawili: Proboszcz Parafii Wojskowej w Inowrocławiu - dziekan Dowództwa Generalnego RSZ ks. płk Bogdan Radziszewski, ks. ppłk Zenon Pawelak - kapelan 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego RSZ - proboszcz parafii cywilno-wojskowej w Legionowie i ks. mjr Kryspin Rak - kapelan Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki - proboszcz Parafii Wojskowej w Zegrzu.

Na zakończenie Eucharystii ks. płk Bogdan Radziszewski złożył życzenia dla świętujących życząc Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w codziennym życiu.

Modlitwę w intencji świętujących łącznościowców i informatyków odmówili także ks. płk Aleksy Andrejuk z Prawosławnego Ordynariatu WP i ks. ppłk Wiesław Żydel z Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego.

We Mszy św. między innymi uczestniczyli: Szef Zarządu Wsparcia Dowodzenia i Łączności Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego RSZ pułkownik Piotr Wojton z kadrą łączności, Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk Ireneusz Fura z kadrą, weterani, emeryci, pracownicy wojska, delegacje z sąsiednich garnizonów.


Wstecz
Wstecz