Parafia Wojskowa w Zegrzu

Pielgrzymi w Zegrzu

4 sierpnia 2014; tekst: Edmund Postołowicz, zdjęcia: Klaudia Kuc, Edmund Postołowicz

Mszą św. sprawowaną w Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Zegrzu pod Warszawą zainaugurowano rozpoczęcie XXIII Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki Żołnierzy na Jasną Górę.
Oficjalnie pielgrzymka rozpocznie się jutro o godzinie 530 Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem J.E. Biskupa Józefa Guzdka w Katedrze Polowej WP, ale już dziś pielgrzymi modlili się o bezpieczną drogę na Jasną Górę, oraz aby intencje niesione w sercach a przedstawiane w czasie pielgrzymowania zostały wysłuchane zgodnie z wolą Bożą.

Kościół w Zegrzu zapełnił się mundurami polowymi żołnierzy z Polski, Litwy, Łotwy, Niemiec, USA i Chorwacji

Mszy św. przewodniczył ks. płk Zenon Surma Szef i Przewodnik XXIII Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki wraz z kapelanami udającymi na pielgrzymi szlak. W homilii ks. Zenon zachęcał pątników by dobrze wykorzystali czas rekolekcji w drodze na pojednanie i przemianę - Niech to będzie czas wzrastania w wierze - podkreślił.

Eucharystię zakończył wspólny Apel Jasnogórski i garść ogłoszeń organizacyjnych. Żołnierze otrzymali znaczki pielgrzymkowe oraz Vademecum Pielgrzyma Wojskowego z modlitwami i pieśniami religijnymi wydanymi przez Ordynariat Polowy.
Wstecz
Wstecz