Parafia Wojskowa w Zegrzu

Uroczystość odpustowa w parafii Św. Gabriela Archanioła

24 września 2017; tekst: ks. por. Antoni Humeniuk; zdjęcia: Edmund Postołowicz
W niedzielę, 24 września, w kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Zegrzu odbyła się uroczysta suma odpustowa ku czci patrona parafii św. Gabriela Archanioła. O godzinie 11.00 wielu parafian i zaproszonych gości, zebrało się w naszej świątyni, aby wspólnie uczestniczyć w uroczystej Mszy św. sprawowanej za wszystkich parafian oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły w Kościele Garnizonowym w Zegrzu do I Komunii Św.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił: Proboszcz parafii wojskowo-cywilnej św. Józefa w Legionowie - ks. kan. płk Zenon Pawelak. W koncelebrze uczestniczył również proboszcz parafii ks. por. Antoni Humeniuk.

Wśród zaproszonych gości byli: ppłk Cezary Semeniuk – Z-ca Komendanta CSŁiI w Zegrzu,p. Artur Borkowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku, p. Sławomir Osiwała – Radny MiG Serock, oficerowie i podoficerowie oraz byli żołnierze zawodowi.

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz podziękował wszystkich, którzy przybyli na uroczystość odpustową. Po Mszy św. wyruszyła procesja wokół kościoła. Zwyczajem lat ubiegłych wszyscy obecni na Eucharystii zostali zaproszeni do Domu Parafialnego na wspólny posiłek, przygotowany przez parafian.


Wstecz
Wstecz