Parafia Wojskowa w Zegrzu

Złożyli przysięgę na sztandar zegrzyńskiego Centrum

2 luty 2018; tekst: kpt. Krzysztof Baran; zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran, kpr. Maciej Szańca
image


W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 2 lutego br. żołnierze służby przygotowawczej wypowiedzieli słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu.

Czytaj dalej...

Msza św. przed przysięgą wojskową

1 luty 2018; zdjęcia: Edmund Postołowicz
image


W czwartek, 1 lutego 2018 r. o godzinie 17:00 została odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Służby Przygotowawczej, którzy następnego dnia składali przysięgę wojskową w CSŁiI w Zegrzu.

Czytaj dalej...

Uroczystość Objawienia Pańskiego i spotkanie opłatkowe

6 stycznia 2018; zdjęcia: Edmund Postołowicz
image


W sobotę, 6 stycznia, obchodziliśmy Uroczystść Objawienia Pańskiego, znanego w naszej tradycji jako Trzech Króli. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcono wodę, kredę i kadzidło.

Czytaj dalej...

Uroczystość Narodzenia Pańskiego - Pasterka 2017

25 grudnia 2017; zdjęcia: Bogdan Surma
image


W noc Bożego Narodzenie, tradycyjnie o północy, w naszym wojskowym kościele rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie od Mszy św. - Pasterki, której przewodniczył ks. proboszcz Antoni Humeniuk, a w czasie której modlitwie polecaliśmy całą wspólnotę parafialną.

Czytaj dalej...

Artykuły archiwalne

Nowości

  • V Niedziela Wielkiego Postu

    W zakładce 'Ogłoszenia' są już dostępne nowe ogłoszenia duszpasterskie, intencje na nadchodzący tydzień oraz program rekolekcji wielkopostnych 2018.

  • Aktualności

    W 'Aktualnościach' znajdują się zdjecia z Pasterki, Uroczystości Objawienia Pańskiego i parafialnego spotkania opłatkowego oraz Mszy św. i przysięgi wojskowej.