Parafia Wojskowa w Zegrzu

Uroczystość NMP Królowej Polski i Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wręczenie medali

3 maja 2018; zdjęcia: Edmund Postołowicz
image3 maja kościół obchodzi Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i święto państwowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj dalej...

Msza św. z udziałem żołnierzy OT z Ciechanowa

22 kwietnia 2018; zdjęcia: Edmund Postołowicz
image


W przedostatnią niedzielę kwietnia - 22.04 - podczas Mszy św. o godz. 19.00 w naszej zegrzyńskiej świątyni wraz z parafianami i gośćmi modlili się także żołnierze Obrony Terytorialnej z Ciechanowa.

Czytaj dalej...

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania

31 marca 2018; zdjęcia: Edmund Postołowicz
image


Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie Triduum Paschalnego, którego zakończeniem jest radosne obwieszczenie całemu światu, że "Chrystus prawdziwie zmartwychwstał".

Czytaj dalej...

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej i koncert chóru GAUDETE

25 marca 2018; zdjęcia: Edmund Postołowicz
image

25 marca br. w kościele katolickim obchodzona była Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy parafianie i goście przynieśli tradycyjne palmy, które zostały poświęcone i z którymi procesjonalnie weszliśmy do naszej świątyni. W trakcie liturgii słowa została odczytana Męka Pańska wg św. Marka.

Czytaj dalej...

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej

marzec 2018; zdjęcia: Edmund Postołowicz
image


Przez cały okres Wielkiego Postu, w każde piątkowe popłudnie, w naszym parafialnym kościele odprawialiśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które prowadziły i rozważania przygotowywały różne grupy parafialne - koła różańcowe, Służba Liturgiczna oraz Rada Parafialna.

Czytaj dalej...

Artykuły archiwalne

Nowości

  • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

    W zakładce 'Ogłoszenia' są już dostępne nowe ogłoszenia duszpasterskie oraz intencje na nadchodzący tydzień.

  • Aktualności

    W 'Aktualnościach' znajduję się relacja z Urocystości NMP Królowej Polski i wręczenia medali członkom Stowarzyszenia "Wizna 1939" oraz zdjęcia z nabożeństw Drogi Krzyżowej, Niedzieli Palmowej i koncertu chóru Gaudete, Triduum Paschalnego oraz Mszy św. z udziałem żołnierzy OT z Ciechanowa.