Parafia Wojskowa w Zegrzu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii rozpoczęliśmy czas rekolekcji wielkopostnych, które prowadzi ks. ppłk Tomasz PAROŃ – Proboszcz Parafii Wojskowej w Białymstoku. Szczegółowy program rekolekcji jest dostępny na plakacie zawieszonym na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  Msza św. wieczorna w czasie rekolekcji - poniedziałek i wtorek o godz. 1900. Spowiedź św.: poniedziałek od godz. 1800 i wtorek od godz. 1730.
  Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

 2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  Na uroczystą Mszę Świętą zapraszam o godz. 1900.

 3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 1730, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 1815.

 4. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświęcenie palm będzie podczas każdej Mszy św., natomiast poświęcenie palm i procesja z palmami – będzie na Mszy św. o godz. 1100.

  Liturgię Mszy św. o godz. 1100 rozpoczniemy przed Kościołem.


 5. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga" (Łk 1,30).

 6. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale pół godziny przed Mszą św.

 7. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterza do odwiedzenia chorych w domach.

 8. Zwyczajem lat ubiegłych w zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego grobu.

 9. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby duszpasterskie naszej parafii wszystkim składam serdeczne – Bóg zapłać. (p. Celina Ziółkowska – 50 zł na ofiara na kościół i 10 zł na kwiaty)

 10. W tym tygodniu Msze św.:
  • poniedziałek i wtorek o godz. 19.00
  • środa, czwartek, piątek o godz. 17.00
  • w sobotę o godz. 18.00, a w niedzielę według stałego porządku.
  Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i sobotę po Mszy św. wieczornej.

Wszystkim na czas Rekolekcji Wielkopostnych, życzę Bożej łaski, aby ten czas jak najlepiej wykorzystać i owocnie przeżyć

ks. Antoni Humeniuk
Proboszcz Parafii

INTENCJE MSZALNE

19 III – 25 III

Poniedziałek - 19.03
 • 1900 - dziękczynno-błagalna w intencji p. Bogdana SURMY – intecja z okazji imienin
Wtorek - 20.03
 • 1900 - za śp. Ewę, Adama i Marka BABIAK
Środa - 21.03
 • 1700 - w pewnej intencji
Czwartek - 22.03
 • 1700 - w pewnej intencji
Piątek - 23.03
 • 1700 - w pewnej intencji
Sobota - 24.03
 • 1800 - w pewnej intencji

Niedziela - 25.03 - NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 • 900 - za śp. Dariusza SZKWARĘ – intencja z okazji urodzin
 • 1100 - o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Aleksandra i Kai
 • 1900 - za śp. Marię SZUMOWSKĄ – 10 rocznica śmierci

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

Nowości

 • V Niedziela Wielkiego Postu

  W zakładce 'Ogłoszenia' są już dostępne nowe ogłoszenia duszpasterskie, intencje na nadchodzący tydzień oraz program rekolekcji wielkopostnych 2018.

 • Aktualności

  W 'Aktualnościach' znajdują się zdjecia z Pasterki, Uroczystości Objawienia Pańskiego i parafialnego spotkania opłatkowego oraz Mszy św. i przysięgi wojskowej.